Künye | İletişim | Yazı Gönder | Bize Katıl | Yazarlar | Çevirmenler | Çizerler | Arşivler

Bize Katıl

Düşünbil Portal’da yürüttüğümüz çalışmalara sizler de katılabilir ve 10 yıla yakın bir süredir emek harcadığımız bu çalışmalara gönüllü olarak katkı sunabilir ve bu ailenin içerisinde yer alabilirsiniz.

Gönüllü Çevirmenlik

Gönüllü çevirmen olmak ve farklı alanlarda çalışmalarınızı Düşünbil Yayınlarında (Düşünbil – Libido – Godfather) değerlendirmek ve insanlara ulaştırmak için aşağıdaki süreçleri izleyebilirsiniz.

Gönülü çevirmenliğe başvuru yapmadan önce mutlaka okuyunuz…
1- Daha önce farklı alanlarda çeviri yapmış iseniz;
2- Çevirilerde imla ve yazım kurallarına dikkat ettiğinizi düşünüyorsanız;
3- Daha önce, çevirdiğiniz metinleri okuyanlardan olumlu geri dönüşler aldıysanız;
4- Çeviri editörünü zorlamayacak metinler sunabileceğinizi düşünüyorsanız; başvuruda bulunabilirsiniz. 

Düşünbil Portal (www.dusunbil.com)
Düşünbil Portal’da çevrilen yazılar sadece Düşünbil Dergisi Facebook sayfasında yayınlanır/paylaşılır. Aşağıdaki bilgilerin belirtilen mail adreslerine (alciceksezgi[@]gmail.com + dusunbil[@]hotmail.com) gönderilmesi gerekmektedir. Düşünbil Portal’da gönüllü çevirmen olmak isteyen arkadaşların ilgi alanları şöyle olmalı:

  • Felsefe  – Sosyoloji – Bili, Tarih – Mitoloji, vb 

Libido Portal (www.libidodergisi.com)
Libido Portal’da çevrilen yazılar Libido Dergisi ile Düşünbil Dergisi Facebook sayfalarında yayınlanır/paylaşılır. Aşağıdaki bilgilerin belirtilen mail adreslerine (ozgepsikanaliz[@]gmail.com + libidodergisi[@]gmail.com) gönderilmesi gerekmektedir. Libido Portal’da gönüllü çevirmen olmak isteyen arkadaşların ilgi alanları şöyle olmalı:

  • Psikanaliz, Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, vb 

Godfather Portal (www.godfatherdergi.com)
Godfather Portal’da çevrilen yazılar Godfather Dergi ile Düşünbil Dergisi Facebook sayfalarında yayınlanır/paylaşılır. Aşağıdaki bilgilerin belirtilen mail adreslerine (gozlem.ka[@]hotmail.com + godfatherdergisi[@]gmail.com) gönderilmesi gerekmektedir. Godfather Portal’da gönüllü çevirmen olmak isteyen arkadaşların ilgi alanları şöyle olmalı:

  • Sinema, Film, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, vb 

 

İstenilen Belgeler: 
– CV.(fotoğraflı)
–  İlgi Alanlarınız

–  https://en.gravatar.com adresinden profil açıp profil resmi yüklemeniz gerekiyor. 
– Kendinizi tanıtan kısa bir yazı (Portal’da yazar/çevirmen profilinde kullanılacaktır – En fazla 1 paragraf – Word dosyası olarak – Adınız soyadınız, tanıtım yazısı ve e-posta adresiniz ile birlikte)
– Facebook adresiniz (Başvuru yaptıktan sonra facebook’tan https://www.facebook.com/groups/241140989556141/?ref=ts&fref=ts grubunu ekleyin. )

———————————————————

Staj (Stajyer alımı durdurulmuştur.)
Düşünbil Yayınları (yayınevi, dergiler, portal, web tasarım, sosyal medya, kitap satış) bürosunda 1-3 ve 6 aylık periyotlarda ücretsiz staj yaparak kendinizi geliştirme ve deneyim kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Hangi alanda başvuru yapacağınıza dair bilgiyi CV’nizle birlikte mail adresimize göndermeniz yeterlidir. (Yaş sınırı: 18-26 Parttime 12.00-17.00 saatleri arasında – Hafta içi) Not: Ankara’da ikamet etmeniz gerekmektedir. 

İstenilen Belgeler: 
– Fotoğraflı CV.
– Kendinizi tanıtan kısa bir yazı 
– Facebook adresiniz

Gönderilecek Adres: dusunbil[@]hotmail.com

———————————————————

Farklı bir sorunuz olduğu takdirde: dusunbil[@]hotmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.